Tiny Star

3 Nisan 2015 Cuma

TOUCH
Touch (Dokun)
Çin' de bir inanışa göre dünyadaki herkes birbirine kırmızı ipliklerle bağlıdır. Bu iplik dolanabilir, düğüm olabilir, uzar veya kısalır ama asla kopmaz. Ve birgün bu iplikler yani kaderiniz er ya da geç sizi bağlantılı olduğunuz kişiyle karşılaştırır.
Asıl kahramanımız yanlış hatırlamıyorsam 12 yaşındaki bir çocuk. Ayrıca bunca yıl tek kelime etmemiş. Konuşamadığından değil kendi konuşmuyor bence. İşte hikayenin üzerine kurulu olduğu kırmızı iplik inanışındaki kırmızı ipleri sadece bu çocuk görüyor. İnsanlara yardım etmeye çalışıyor bu yeteneğini kullanarak. Babası da bunu yapmasında ona yardım ediyor. Fakat çocuk esirgeme kurumu çocuğu babasından almaya kalkıyor. Bu yüzden babası hem oğlunu korumak hem de ona yardımcı olmak zorunda kalıyor.
Algoritmalar, çeşitli inanışları içinde harmanlayıp mantıklı bir halde size sunulan bir dizi. Çok hoş olmasına rağmen çeşitli sebeplerden yarım bırakmak zorunda kalmıştım, sonrada hiç devam edemedim. Dizi hem aksiyonu hem yapboz parçalarını bir araya getirmeyi hem de baba-oğul ilişkisini çok güzel işliyor.
Ben bıraktıktan sonra çok devam etmemiş zaten. 2 sezondan oluşuyor.
Fox dizisi.
Başrollerinde 24' ün ünlü oyuncusu Keifer Sutherland ve David Mazouz var.
2013' te final olmuıış.

Hiç yorum yok :

Yorum Gönder